MBLESERI

Njohje, Lidhje, Dashuri, Martesë

Agjensia Martesore Nr.1 në trevat Shqiptare. Siti më i madh e serioz në Shqipëri e Kosovë.

[ International ] [ Shqip ]

Copyright © MBLESERI | Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger
Design by WebSuccessAgency | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com

statistics

Njohje, Lidhje, Dashuri, Martesë

Njohje Trans & Biseksuale

LGBT SHQIP. Powered by Blogger.

Njohje Lesbike

Njohje Gej

Popular Posts

Formular Kontakti

Kuiz Muzikor: Gjeni Kush Këndon Çfarë!

Kuiz Muzikor: Gjeni Kush Këndon Çfarë!


Revista italiane “Panorama” ka përzgjedhur 100 këngët më të bukura dhe më të famshme nga vitet ’50 e deri më sot. Këto këngë kanë të përbashkët bukurinë dhe famën dhe kanë bërë historinë e muzikës.
Në shkrimin e saj, revista shkruan se këngët janë zgjedhur në gjini të ndryshme muzikore dhe renditja nuk është vënë sipas bukurisë apo rëndësisë, sepse shumë njerëz që i pëlqejnë këto këngë ndoshta do të bëni një renditje tjetër. Por diçka është e sigurtë shkruan eksperti muzikor Gianni Poglio: Këto janë 100 këngët më të mira. Në renditje ka këngëtarë dhe grupe që përfaqësohen edhe më shumë se me një këngë.
100) My way – Frank Sinatra
99) What’s going on – Marvin Gaye
98) This land is your land – Woodie Guthrie
97) We shall overcome – Pete Seeger
96) Walk this way – Aerosmith & Run Dmc
95) Over the rainbow – Judi Garland
94) I will always love you – Whitney Houston
93) Round Midnight – Miles Davis
92) American Pie – Don McLean
91) Stan – Eminem


90) Stand by me – Ben E King
89) Mrs Robinson – Simon & Garfunkel
88) Georgia on my mind – Ray Charles
87) Johnny B Goode – Chuck Berry
86) Suspicious Minds – Elvis Presley
85) Layla – Derek and the Dominos
84) Born to run – Bruce Springsteen
83) Heroes – David Bowie
82) Bohemian Rhapsody – Queen
81) Dancing Barefoot – Patti Smith
70) Happy – Pharrell Williams
69) Nothing compares 2 you – Sinead O’Connor
68) Purple Rain – Prince
67) You shook me all night long – Ac/Dc
66) Smells like teen spirit – Nirvana
65) Alive – Pearl Jam
64) Rockin’ in a free world – Neil Young
63 Hotel California – Eagles
62) Heart of glass – Blondie
61) Video killed the radio star – Buggles50) Ain’t talking about love – Van Halen
49) Paranoid – Black Sabbath
48) Won’t get fooled again – The Who
47) Stayin’ alive – Bee Gees
46) Rapper’s delight – Sugarhill Gang
45) Creep – Radiohead
44) Song 2 – Blur
43) Sittin’ on the dock of the Bay – Otis Redding
42) My Sharona – Knack
41) Aqualung – Jethro Tull
40) Purple haze – Jimi Hendrix
39) People are strange – Doors
38) No woman no cry – Bob Marley
37) Walk on the wild side – Lou Reed
36) Seven Nation Army – White Stripes
35) Smoke on the water – Deep Purple
34) Firth of fifth – Genesis
33) The scientist – Coldplay
32) Sunday Morning – Velvet Underground
31) Get Lucky – Daft Punk
30) Redemption song – Bob Marley
29) One – U2
28) Paranoid Android – Radiohead
27) Whole lotta love – Led Zeppelin
26) You’re so vain – Carly Simon
25) Someone like you – Adele
24) Piece of my heart – Janis Joplin
23) Rocket man – Elton John
22) Time is runnin’ out – Muse
21) Life on Mars – David Bowie
20) Hallelujah – Leonard Cohen


19) Grace – Jeff Buckley
18) Comfortably numb – Pink Floyd
17) Good Vibrations – Beach Boys
16) Sgt. Pepper’s lonely hearts club band – Beatles
15) Can’t get no satisfaction – Rolling Stones
14) We are the champions – Queen
13) Otherside – Red Hot Chili Peppers
12) Man on the moon – R.E.M.
11) A day in a life – Beatles
10) Like a Rolling Stone – Bob Dylan
9) Where the streets have no name – U2
8) Enjoy the silence – Depeche Mode
7) God only knows – Beach Boys
6) Sledgehammer – Peter Gabriel
5) Wild world – Cat Stevens
4) Perfect day – Lou Reed
3) Time – Pink Floyd
2) Help – Beatles
dhe ne vend te pare ...


1) Stairway to heaven – Led Zeppelin

Tani le të fillojmë testin tonë që merr frymëzim nga kjo renditje. Ju duhet të gjeni këngëtarin që këndon këngën titulli i së cilës del në krye të testit. Ju mund të provoni disa herë të gjeni këngëtarin e duhur por pikët tuaja do të ulen për sa herë që ju gaboni. Jeni gati pra të tregoni aftësitë tuaja muzikor? Filloni më poshtë!0 comments :

Cila Ju Intereson?

 

Jeni vetë, apo njihni dikë, që është beqar/e në emigracion?

ATËHERË KLIKO KËTU!