Regjistrohu tani FALAS. Kliko "Sign up now".

Wednesday, August 31, 2016

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse!

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse!


Këto fakte për tradhtinë deri tani nuk i keni ditur, e po tani duhet patjetër t’i mësoni.

Mashtruesit mund të kenë lidhje të lumtur bashkëshortore Nuk është e vërtetë vetëm që ata të cilët tradhtojnë kanë në lidhje të palumtura. Një hulumtim ka zbuluar se si kjo nuk mund të jetë patjetër e vërtetë. Mirëpo akoma është mister përse veprojnë kështu. Sepse munden?

Tradhtarët pothuajse gjithmonë tradhtojnë me dikë që e njohin85 për qind e tradhtarëve mashtrojnë me kolegët dhe me miqtë, ndërkaq atë që kalojnë një pjesë të kohës bashkë, bisedojnë dhe përkrahin njëri-tjetrin, ka raste të mjaftueshme me këtë vendim, transmeton MBLESERI.com

Edhe femrat tradhtojnëEdhe pse meshkujt janë ata të cilët tradhtojnë më shpesh, pra nuk është e vërtetë që femrat nuk tradhtojnë. Mirëpo, ato më së shpeshti i tradhtojnë emocionalisht, gjë që është më shumë dhembshme sesa tradhtia fizike.

Tradhtia nuk bëhet spontanishtTradhtia nuk ndodh vetëm rastësisht, pa marrë parasysh se si thonë tradhtarët. Ata që tradhtojnë planifikojnë shumë derisa marrin vendimin.

Tradhtarët i bren ndërgjegjjaPa marrë parasysh shkaqet e tradhtisë, kur tradhtarët lënë egon e tyre anash dhe mendojnë për atë që kanë bërë, jo rrallë ndihen keq dhe i bren ndërgjegjja për tradhtinë e bërë. Kush tradhton njëherë… … sërish do të tradhtojë – në të shumtën e rasteve është kështu.

Nuk është faji ytEdhe ky është reaksion krejtësisht normal, për ç’shkak nuk duhet të nevrikosesh. Mirëpo është me rëndësi që të dish se nuk është gabimi yt dhe mos lejo kurrë që ai të të bindë ndryshe. Ajo ka qenë ekskluzivisht zgjedhje e tij.


Meshkuj, dëshironi të dukeni seksi? Ndiqni këto këshilla të gardërobës!

Meshkuj, për t’u seksi tani është më lehtë se kurrë. Gjërat më të thjeshta që i bëni kanë shumë efekt te femrat, pavarësisht se këtë mund të mos e kuptoni.

Sidoqoftë, për t’ju ndihmuar të dukeni sa më seksi që është e mundur, vetëm ndiqni këto këshilla, sipas së cilave do të dukeni mashkulli më i përsosur për çdo femër, transmeton Mbleseri.com

Bluza e përsosur

Sado që i përsosur të jetë një mashkull, ai gjithmonë mund të duket ende më seksi vetëm duke e veshur bluzën e madhësisë dhe kualitetit të duhur. Merrni shembull nga mashkulli që shihet në fotografinë e mëposhtme.

Kostum i qepur mirë

Meshkuj, për t’u dukur seksi në një kostum, është mirë që ta merrni atë të kualitetit të lartë dhe ta qepni tek një rrobaqepës profesionist.

Syzet rrethore me guaskë breshke

Për një pamje seksi që thotë “Hej vajzë, sytë më janë dëmtuar nga leximi i tepërt. Jam i mençur dhe do t’i shpjegojë të gjitha gjërat, por vetëm nëse e kuptoj që je me të vërtetë e interesuar”

Bokseret!

Asnjë e brendshme tjetër nuk është e pranuar! Vetëm ky lloj! Pikë.

Gjithashtu këshillohen:

Këmishë me buton të pa përthekuar dhe me mangë të mbështjella

Ose

Këmishë e zakonshme e cila bën të dukeni sharmant

Tuesday, August 30, 2016

Si ta Kuptosh që Flirtimi Yt Ka Sukses?

Si ta Kuptosh që Flirtimi Yt Ka Sukses?

Flirti është art e jo një gjë dhe aq e lehtë për t’u kuptuar nga të gjithë. Është mirë të kemi disa ide që mund të na ndihmojnë për të flirtuar me sukses. Shiko atë zonjushën atje: ka lyer buzët me shumë buzëkuq, ka pirë shumë gota verë, pastaj sikur braktis veten, pa shpresë, në labirintin e veprimeve për të joshur. Gjestikulon si një marionetë e prishur dhe qesh me zë të lartë, duke u munduar të tërheqë personin që i intereson. Miqve apo kolegëve të saj nuk u vjen për të besuar kur e shohin në këtë pozicion. Megjithatë, ajo është tepër e dëshpëruar që gjithë kjo sjellje e saj të ketë sukses. Kështu që, në vend të nisë hapat drejt një marrëdhënieje të re, përfundon duke kaluar mbrëmjen e vetme, pak e dehur dhe e turpëruar nga dështimi total i ‘strategjisë’ së saj. Po ku mund të ketë gabuar?! Flirti, në thelb, nuk ka të bëjë vetëm me atë që ndjejmë, por varet dhe nga interesi që arrin të zgjosh tek tjetri për personin tënd. Kjo nuk shndërron flirtimin në një shans për të bërë spektakël, por në një mundësi për të zbuluar brenda vetes ndjenjat e tua më cilësore, të cilat mund t’i ndash edhe me të tjerët. Dhe meshkujt, nga ana e tyre, do të duhet të ndihen të vlerësuar dhe më interesantë në praninë tënde. Ajo që i tërheq njerëzit, meshkujt në veçanti, rreth personit tënd është pikërisht mënyra se si ti ndihesh brenda vetes dhe mënyra se si arrin ta transmetosh këtë gjë. 
 
Me fjalë të tjera, mesazhi që shpërndan është i rëndësishëm, pasi ‘u flet’ të tjerëve për ty. 
 
Nëse do të shkosh në një festë me idenë e ngulitur në mendje se nuk je njeri interesant dhe se nuk do të kesh asnjë shans për të flirtuar me sukses, ka mundësi se në këtë mënyrë do të mbyllet nata për ty, njësoj si një profeci e paralajmëruar. Kusht për suksesin e një flirti është të dish saktësisht çfarë do një mashkull dhe të kesh besim në vete. Shumica e femrave e konsiderojnë flirtin si një mesazh strikt seksual, por ato të mençurat e dinë se të flirtosh nuk do të thotë patjetër të stërmundohesh dhe të jesh interesante fizikisht, por të kesh besim në vetvete dhe të dish t’i nisësh partnerit tënd të mundshëm të njëjtin mesazh. Mos harro të përdorësh me hijeshi instrumentat klasikë të marrëdhënies sociale: buzëqeshjen, prekjen e lehtë, kontaktin viziv, tonin e zërit. Flirti nuk ka pse të jetë domosdoshmërisht një garë sportive me objektiv të paracaktuar dhe nivel performance. Provo ta marrësh më pak seriozisht dhe do të zbulosh se mund të jetë argëtuese thjesht të flirtosh, pa qenë nevoja të peshosh vazhdimisht se çfarë shansesh ke për ta bërë për vete personin që të intereson. Çelësi është që t’i tërheqësh vëmendjen dhe të mund të ndërtosh ‘intrigën’ më të përshtatshme. Mund ta bësh personin që të intereson të ketë ndjesinë se ti je i vetmi njeri në këtë botë me të cilin ai do të kishte dëshirë të bisedonte, pikërisht se ti i tregon sa simpatike dhe interesante je. Kur flirton, duhet ta magjepsësh mashkullin që ke përballë. Nuk ka pse t’i bësh një listë me pozicionet seksuale të preferuara apo ke frikë se ndoshta ai nuk do ta kuptojë qartë mesazhin tënd?!

Si ta kuptosh që flirti yt ka sukses?

Flirti yt funksionon çdo herë ose ti ke bindjen se kështu është. Në fakt, është e lehtë të kuptosh si janë gjërat. Njerëzit rreth teje të shohin me kënaqësi? Meshkujt kërkojnë të shoqërohen me ty? Miqtë të thonë se ke humor dhe se argëtohen shumë kur janë në praninë tënde? Kalon më shumë kohë duke buzëqeshur se sa duke kritikuar apo përkundrazi, rrini e mërzitur dhe e tërhequr? Si e kupton se ‘teknikat’ e tua të flirtit duhet medoemos të përmirësohen? Ndoshta rri vetëm në shtëpi duke u ndjerë aspak interesante. E ke të vështirë t’u afrohesh njerëzve dhe çdo festë të duket humbje kohe. Por nuk duhet të ndihesh e dëshpëruar. 
 
Flirti nuk është një gjë e vështirë: ki besim në vetvete. 
 
Buzëqesh më shpesh, përfshije veten në biseda të këndshme, mëso të ruash kontaktin viziv dhe të përdorësh gjuhën e trupit. Pa dyshim është e rëndësishme të dukesh bukur, pasi do të kesh më shumë vetëbesim dhe për rrjedhojë, do t’ua përçosh dhe të tjerëve këtë gjë duke u bërë më tërheqëse në sytë e tyre. Por kjo nuk do të thotë se duhet të dukesh si një fotomodele. Është e mjaftueshme të jesh e ndërgjegjshme për ato pjesë ‘të mira’ të trupit tënd (dekolteja, këmbët, flokët) dhe t’i nxjerrësh sa më shumë në pah. Gjithashtu, ki kujdes të mos harxhosh të gjithë shishen e parfumit, sepse do të heqësh erën natyrale të lëkurës tënde, ‘e kushtëzuar’ me feromone. 
 
BUZËQESHJA ashtu si dhe e gjithë gjuha e trupit, është një kartëvizitë shumë e rëndësishme për flirt të suksesshëm. Shpeshherë, është çelësi i suksesit për ata që flirtojnë. Për më tepër, duke ‘shpërbërë’ këtë kod, do të jesh e sigurt nëse ai që ke piketuar është i interesuar vërtet për ty. Për shembull, mund të kuptosh nëse i dukesh tërheqëse nga lëvizja e vetullave të tij kur të sheh për herë të parë. Zakonisht, kështu ndodh kur takojmë një person interesant, ngremë vetullat në mënyrë spontane dhe surpriza lexohet lehtë në sytë tanë. Një tjetër shenjë e mirë është lëvizja e buzëve dhe interesi që ato zgjojnë tek të tjerët. Nëse një mashkull ndjek vazhdimisht me shikim buzët e tua kur bisedoni, ka shumë shanse që ai të jetë i interesuar për ty. Në të njëjtën kohë duhet të tregosh kujdes për çfarë po transmeton nëpërmjet gjuhës së trupit. Nëse dëshiron të japësh përshtypjen se je vërtet e interesuar për dikë, mos rri me duart dhe këmbët njëra mbi tjerën. DO të japësh përshtypjen e mbylljes, të pamundësisë. As konsumi i tepërt i alkolit nuk jep rezultate më të mira. Është e vërtetë që alkoli heq ndrojtjen dhe mund të të japë më shumë kurajë, por njëkohësisht mund të ndikojë negativisht, pasi mund t’ju kaplojë ndjenja e melankolisë, si dhe të mos jesh më e kthjellët në gjykim. Është shumë argëtuese të flirtosh kur mendon se e ke situatën nën kontroll, por nëse kjo ndjesi është rezultati i disa gotave më tepër, bëj kujdes, pasi rrezikon të dukesh qesharake dhe shumë e pambrojtur. 
 
• Për të siguruar suksesin e flirtit, vlen shumë ‘FYTYRA’ QË DËSHIRON T’U TREGOSH atyre që të rrethojnë. Nuk është shumë e rëndësishme se çfarë thua, por mënyra se si e thua. Statistikat tregojnë se më pak se 7% e përshtypjes së parë i dedikohet fjalëve. Pjesa tjetër plotësohet me tonalitetin dhe timbrin e zërit, me lëvizjet dhe sjelljen. Me fjalë të tjera, është koha të vëzhgoni dhe të analizoni me sinqeritet mënyrënse si silleni në rrethana të ndryshme në shoqëri. Ndoshta do të duhet të bëni disa ndryshime, por rezultatet përmirësuese për sa i përket flirtit nuk do të vonojnë të shfaqen dhe do t’i meritoni të gjitha sakrificat. Kur bëhet fjalë për flirt, instinkti seksual mund të jetë një ‘pilot’ të cilin mund ta manovrosh sipas dëshirës.

Monday, August 29, 2016

Gjërat që Duhet t’i Dini për Vajzat që Kanë Qenë Beqare për Një Kohë të Gjatë

Gjërat që Duhet t’i Dini për Vajzat që Kanë Qenë Beqare për Një Kohë të Gjatë

Vajza e cila ka qenë beqare për një kohë të gjatë duket të jetë pjesë e një grupi të ri të femrave që e ndiejnë veten shumë të lumtura edhe në jetën e beqarisë.

Këto vajza zakonisht janë të pavarura dhe të fokusuar në jetën që duan ta jetojnë, pa dëgjuar fjalët e njerëzve të tjerë.

Një takim me vajza të tilla mund të jetë i vështirë sepse ato janë aq problematike. Por këtu janë pesë gjëra që duhet t’i dini para se ta ftoni në takim një vajzë të tillë:

Sunday, August 28, 2016

Test: Ja Çfarë Thotë Filxhani Për Personalitetin Tuaj

Test Psikologjik: Ja Çfarë Thotë Filxhani Për Personalitetin Tuaj


Një filxhan kafeje në duart tuaja nuk është vetëm shkumë dhe sheqer në fund, por në të gjendet edhe personaliteti juaj, thotë një libër i ri, i cili pretendon se zgjedhja e kafesë ka kuptime të fshehura.

Ekspertë të gjuhës së trupit, në librin e tyre ‘The You Code’ (Kodi i Vetes), shpjegojnë se përzgjedhja e llojit të kafesë mund të japë të dhëna mbi vlerësimin që ka një person për veten, nivelin e tij të stresit apo edhe jetën seksuale.

Kafe ekspres

Autorët shprehen se ekspresi është “cigarja pa filtër” e botës së kafesë. Kafeja e thjeshtë zakonisht është e preferuara e njerëzve që punojnë shumë, të vendosur dhe hijerëndë. Nëse pini kafe ekspres jeni të prirur të udhëhiqni dhe t’i arrini shpejt qëllimet. Nga ana tjetër, jeni besnikë dhe të besueshëm. Këta persona mund të kenë shumë përvojë në jetë, janë optimistë, partnerë pasionantë.

Kafe e zezë

Këta tipa njerëzish janë kursimtarë dhe veprojnë vetëm për të realizuar qëllimin e tyre. Konsumatorët e kafesë së zezë janë të qetë dhe herë-herë me humor, por të prirur për shpërthime të shkurtra emocionale, që janë shpesh jo të mira.

Makiato

Njerëzit që pinë kafe me qumësht janë përgjithësisht të butë, nuk u pëlqejnë situatat e forta dhe marrëdhëniet intensive. Jeni të prirur të minimalizoni streset në jetën tuaj por ndonjëherë silleni pa vendosmëri.

Kapuçino

Nëse pini kapuçino do të thotë se ju pëlqen ta shijoni jetën, të mendoni shkurt dhe të bëni zgjedhje të thjeshta. Mund të jeni të prirur drejt materiales dhe seksit. Mërziteni shpejt nga situatat dhe njerëzit; jetë për ju do të thotë imagjinatë dhe lojë.

Frape (kapuçino me akull)

Një konsumator i frapesë është i aftë të bëjë gjithçka Ata adhurojnë veten dhe modën, por shpesh e tregojnë se janë kopje e dobët e dikujt tjetër. Marrëdhëniet e personave që konsumojnë frape zgjasin shumë pak.

Kafe pa kafeinë ose qumësht soje

Janë persona që duan të kenë gjithnjë të drejtë, që shqetësohen për ekologjinë dhe tepër të kujdesshëm për gjithçka, shumë të prirur për t’u mërzitur shpejt dhe si përfundim të dobët në shtrat.

Personat që e pinë kafenë menjëherë

Janë persona të qeshur, tipa optimistë, të cilëve u pëlqen të gëzohen dhe ta jetojnë jetën deri në çastin e fundit. Por personat që e pinë kafen shpejt, mund të jenë edhe persona që nuk ndërmarrin hapa të rëndësishëm për karrierën e tyre dhe që u pëlqen t’i zbulojnë pikat e tyre të dobëta te të tjerët.

Nuk pini kafe 
 
Shmangia e kafes flet për një njeri që ka frikë të eksperimentojë. Ju pëlqen të krijoni një zonë rehatie dhe të mos dilni përtej saj. Shpesh të kontrolluar në çdo detaj, mund të bëheni të lodhshëm për veten dhe të tjerët.

Rechercher sur ce blogue

Powered by Blogger.

Pages