MBLESERI

Njohje, Lidhje, Dashuri, Martesë

Agjensia Martesore Nr.1 në trevat Shqiptare. Siti më i madh e serioz në Shqipëri e Kosovë.

[ International ] [ Shqip ]

Copyright © MBLESERI | Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger
Design by WebSuccessAgency | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com

statistics

Njohje, Lidhje, Dashuri, Martesë

Njohje Trans & Biseksuale

LGBT SHQIP. Powered by Blogger.

Njohje Lesbike

Njohje Gej

Popular Posts

Formular Kontakti

Kështu ua Përmirëson Shëndetin PuthjaNë rast se keni nevojë për një arsye të mirë për t’i puthur ata që i doni, bëjeni për shëndetin tuaj. Seriozisht.


Puthja ofron shumë përfitime shëndetësore. Duke filluar nga përmirësimet fizike e deri tek ato shpirtërore.


Këto janë mënyrat se si buzët tuaja mund t’ua forcojnë shëndetin:


Puthja është e mirë për dhëmbë


Ka një arsye pse puthja quhet “e lagur” – ajo stimulon prodhimin e pështymës, e cila mund të largojë bakteret e dëmshme nga dhëmbët, thotë dentisti Mathew Messina për WebMD.


Djeg kaloritë


Puthja në fakt mund të djegë nga dy deri në gjashtë kalori në minutë.


Puthja largon stresin


Ndjenja e relaksit kur putheni nuk është e gjitha vetëm në kokën tuaj. Një studim i vogël i kryer më 2009 mati nivelet e hormonit oksitocin dhe hormonit të stresit kortizol në mesin e disa njerëzve të cilit putheshin. AP raporton se të testuarit përjetuan një rënie në kortizol, një shenjë të relaksit, që ishte më e madhe se kur mbanin vetëm duart.

0 comments :

Cila Ju Intereson?

 

Jeni vetë, apo njihni dikë, që është beqar/e në emigracion?

ATËHERË KLIKO KËTU!